Wykład specjalny prof. Odeda Starka

Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić na wykład specjalny prof. Odeda Starka zatytułowany „A Theory of Migration as Rank-Seeking Behavior”.

Prof. Oded Stark (Uniwersytet w Bonn, Uniwersytet Warszawski) jest wybitnym ekonomistą zajmującym się od ponad 40 lat problematyką migracji, autorem cenionej publikacji dotyczącej migracji pracowniczych (The Migration of Labor, Oxford and Cambridge, MA: Blackwell 1991 and 1993), współredaktorem (z M. Rosenzweigiem) podręcznika ekonomii ludnościowej (Handbook of Population and Family Economics, w: Handbooks in Economics; Amsterdam: North-Holland 1997, and Beijing: Economic Science Press 2004) oraz autorem lub współautorem ponad stu artykułów opublikowanych w uznanych międzynarodowych czasopismach (m.in. International Review of Economics and Finance, Journal of Development Economics, International Economic Review, Journal of Public Economics).

Wykład ten jest niepowtarzalną okazją do pogłębienia naszego rozumienia ekonomicznych podstaw współczesnych zjawisk migracyjnych, z pewnością okaże się inspirującym wyzwaniem intelektualnym. Serdecznie zapraszamy studentki i studentów, naukowców i badaczy zjawisk społecznych oraz wszystkich zainteresowanych problematyką mobilności (wykład oraz dyskusja w języku angielskim).

Czas: 29. maja 2019, g. 14.00
Miejsce: Centrum Nowych Technologii UW (CeNT), Warszawa ul. Banacha 2c, sala. 0142