Atlas przemian. Nowe geografie dla międzykulturowej Europy

Międzynarodowy projekt „Atlas of Transitions. New geographies for a cross-cultural Europe” (co można przetłumaczyć na polski jako: „Atlas przemian. Nowe geografie dla międzykulturowej Europy”) opiera się na długofalowej współpracy europejskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych (2017-2020). Projekt bazuje na innowacyjnych metodach łączących działania artystyczne, społeczne i badawcze. Teatr Powszechny w Warszawie wraz z Fundacją Strefa WolnoSłowa i Ośrodkiem Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego są polskimi partnerami projektu.

Program zakłada produkcję spektakli, organizację warsztatów, działań badawczych i animacyjnych, które będą rozwijały społeczny potencjał wiedzy i świadomości na temat migracji.

Działania badaczy OBM polegają na towarzyszeniu powstającej sztuce od prawie pierwszych pomysłów reżyserki Weroniki Szczawińskiej i jej zespołu, przez warsztaty z cudzoziemcami mieszkającymi w Polsce, na podstawie których sztuka się tworzyła, przyglądanie się wybranym próbom spektaklu, aż po jego premierę i obserwację jego odbioru przez publiczność.

Strona projektu: http://www.atlasoftransitions.eu/

Czas trwania: 2017-2020