Przejdź do głównej treści Przejdź do nawigacji
Ośrodek Badań nad Migracjami

Migrostacja 3/1: Czy włoska praca się opłaca?

 
Migrostacja wraca w nowej odsłonie graficznej, ale niezmiennie z ciekawymi rozmowami dotyczącymi badań prowadzonych przez baczki i badaczy Ośrodka Badań nad Migracjami i nie tylko.
W tym odcinku rozmawiamy o wykwalifikowanych Polkach mieszkających i pracujących w różnych zakątkach świata. Kim są? Jak budują swoje ścieżki kariery zawodowej? Jakie mają plany na przyszłość i czy czują się spełnione?  Pytamy o to  Kamilę Kowalską, autorkę książki „Czy włoska praca się opłaca? Zatrudnienie wykwalifikowanych Polek we Włoszech na tle migracji polsko-włoskich” oraz  Rafała Raczyńskiego, współautora raportu „Femigracja. Wysoko wykwalifikowane Polki za granicą”, badacza z Muzeum Emigracji w Gdyni. Biorąc za punkt wyjścia Włochy, przenosimy się następnie na inne kontynenty nadając szerszy kontekst omawianej tematyce.
Rozmowę prowadzi Justyna Godz, współpracowniczka Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego oraz dziennikarka Radia 357.
Podcast „Migrostacja” jest przygotowany przez zespół Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Justyną Godz z Sounds and Stories. Realizacja tego odcinka jest możliwa dzięki środkom z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, projekt: Ekspertyza migracyjna w czasie kryzysu. Popularyzacja wiedzy.