Dwa stypendia z programu „Mobilność Plus” dla badaczek OBM

V edycja konkursu w ramach programu „Mobilność Plus” została rozstrzygnięta

Dr Agnieszka Radziwinowiczówna i dr Sabina Toruńczyk Ruiz zostały laureatkami w V edycji programu „Mobilność Plus” organizowanego i finansowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach stypendium Dr Agnieszka Radziwinowiczówna odbędzie 24-miesięczny staż w Princeton University na zaproszenie Office of Population Research, a dr Sabina Toruńczyk-Ruiz spędzi 12 miesięcy w holenderskim Utrechcie zaproszona przez European Research Centre on Migration and Ethnic Relations (Ercomer). Wnioski naszych badaczek znalazły się wśród 73 wyróżnionych spośród 276 ocenianych. Ocenie podlegała przede wszystkim wartość naukowa planowanych badań oraz dotychczasowe osiągnięcia kandydatek a także ranga naukowa instytucji goszczącej. Gratulujemy!