Prestiżowe stypendium MSCA dla badaczki OBM

Dr Anna Rosińska-Kordasiewicz została laureatką prestiżowego programu stypendialnego Marie Curie Global Fellowship (MSCA), dzięki któremu odbędzie staż podoktorski w Stanach Zjednoczonych (Uniwersytet w Massachusetts) oraz Wenecji (Ca’ Foscari University of Venice).

Realizowany przez dr Annę Rosińską-Kordasiewicz projekt (MAJORdom) będzie skupiony na badaniu sytuacji osób pracujących w sektorze prac domowych i opiekuńczych, będących członkami i członkiniami większości etnicznej danego kraju. Szeroko zakrojone badania będą prowadzone przez laureatkę przez najbliższe trzy lata w Stanach Zjednoczonych, Włoszech oraz Polsce. Ich wyniki mają na celu pogłębienie wiedzy na temat roli płci, rasy, etniczności i przynależności klasowej w kształtowaniu współczesnych nierówności społecznych.

Tegoroczna edycja programu MSCA cieszyła się rekordową popularnością. W konkursie złożono ponad 9 tys. wniosków, stypendium wyróżniono ok. 1,3 tys., z czego 137 przyznano osobom decydującym się na staż typu Global Fellowship.