Przejdź do głównej treści Przejdź do nawigacji
Ośrodek Badań nad Migracjami

Prof. Rinus Penninx, Old wine in new bottles?

 

Serdecznie zapraszamy na seminarium Ośrodka Badań nad Migracjami UW, na którym gościć będzie prof. Rinus Penninx z referatem zatytułowanym: Old wine in new bottles? Comparing the post-war guest worker migration and the post 1989 migration from CEE-countries to EU-member countries.

Prof. Rinus Penninx jest badaczem o długiej karierze akademickiej, od 1993 r. związanym z Uniwersytetem w Amsterdamie. Założył w jego ramach funkcjonujący blisko 25 lat Institute for Migration and Ethnic Studies (IMES). Jest czynny na arenie międzynarodowej i zaangażowany w organizowanie współpracy instytutów zajmujących się badaniami migracyjnymi w ramach założonej i koordynowanej sieci Network of Excellence IMISCOE (International Migration, Integration and Social Cohesion in Europe) oraz IMISCOE Research Network. Jego badania ogniskują się wokół problematyki migracji międzynarodowych i wiążących się z nimi kwestii polityki migracyjnej i (w szczególności) polityki integracyjnej na różnych poziomach – regionalnym, krajowym i europejskim.

Seminarium odbędzie się w piątek, 23.06, g. 11:30-13:30, w budynku CeNT (ul. Banacha 2c), sala nr 0187 (należy skręcić w prawo za recepcją).