Przejdź do głównej treści Przejdź do nawigacji
Ośrodek Badań nad Migracjami

Współczesne niewolnictwo (wśród) Polaków?

 

W najbliższym tygodniu mamy dla Państwa dwa zaproszenia na seminaria z udziałem badaczy z naszego Ośrodka. 10. maja podczas VII Seminarium Migracyjnego Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Kamila Fiałkowska przedstawi referat dotyczący migracji sezonowych Polaków do Niemiec. Prezentowany materiał (również bogaty wybór zdjęć) jest wynikiem jej wytężonej pracy badawczej, której częścią było między innymi… zbieranie truskawek.

Z kolei w niedzielny wieczór Biennale Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na debatę poświęconą problematyce pracy przymusowej cudzoziemców w Polsce. Prowadzić będzie ją Witold Klaus a w dyskusji głos zabiorą  Irena Dawid-Olczyk (Fundacja La Strada), Myroslava Keryk (Fundacja Nasz Wybór) oraz Paweł Kaczmarczyk. W obu wydarzeniach – pozornie dotyczących dwu zupełnie odmiennych procesów migracyjnych – poruszony zostanie ten sam problem, który można określić współczesnym niewolnictwem. Szczegóły wydarzeń poniżej.

 

***

VII Seminarium Migracyjne Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej

„Migracje sezonowe, czyli tam i z powrotem”

referuje: Kamila Fiałkowska

10. maja 2018 r., g. 16:00

Szczegóły

***

Debata  towarzysząca premierze spektaklu „Modern Slavery” w reżyserii Bartka Frąckowiaka

„Współczesne niewolnictwo, praca przymusowa czy nadużycia, które się zdarzają? Czyli debata o tym, jak są traktowani pracownicy-cudzoziemcy”

Prowadzenie: Witold Klaus

Uczestnicy:  Irena Dawid-Olczyk (Fundacja La Strada), Myroslava Keryk (Fundacja Nasz Wybór) oraz Paweł Kaczmarczyk

13. maja 2018 r., g. 19:00

Szczegóły