Migracje i miasta. Lokalne polityki włączające migrantów

Laboratorium Polityk Migracyjnych Miast i Regionów oraz Zespołu Polityk Migracyjnych Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego (OBM UW) oraz Centrum Zaawansowanych Badań Ludnościowych i Religijnych (CASPAR) Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie we współpracy z Unią Metropolii Polskich (UMP) zapraszają do udziału w webinarium pt. “Migracje i miasta. Lokalne polityki włączające migrantów”, które odbędzie się w

piątek, 01.03.2023 r., godz. 14.00-16.00, na platformie Zoom.

Po dwóch latach od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę wojna trwa nadal, a wielu migrantów przymusowych decyduje się na stałe osiedlenie w Polsce. Jednocześnie Polska staje się docelowym krajem migracji przymusowych i dobrowolnych z różnych części świata. To wszystko wpływa na rosnące zróżnicowanie populacji miast, które muszą być przygotowane na działania na rzecz włączenia nowych mieszkańców w codzienne funkcjonowanie. Niektóre z nich decydują się na tworzenie mniej lub bardziej zinstytucjonalizowanych polityk integracyjnych, a w ich realizację zaangażowani są różnorodni aktorzy – zarówno jednostki samorządu terytorialnego, organizacje społeczne, jak i społeczności lokalne.

Podczas tego cyklicznego webinarium porozmawiamy z przedstawicielami polskich miast o tym, jak zmieniła się sytuacja migracyjna na szczeblu lokalnym od 2022 r. i jak przełożyło się to na podejmowane działania i polityki skierowane do migrantów, w jaki sposób wypracowano nowe strategie i sieci współpracy, ale i jakie nowe wyzwania niosą za sobą plany dotyczące nowej strategii polityki migracyjnej Polski.

Do spotkania można dołączyć po zarejestrowaniu się na portalu Eventbrite. W potwierdzeniu mailowym otrzymacie Państwo szczegółowe dane dotyczące spotkania. Dodatkowe informacje na temat wydarzenia znajdziecie Państwo na platformie Facebook.