Przejdź do głównej treści Przejdź do nawigacji
Ośrodek Badań nad Migracjami

Partnerstwo Strategiczne z Biurem Współpracy Międzynarodowej m.st. Warszawy

 

Z przyjemnością informujemy,  że Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego (OBM UW) 8 marca 2021 r. podpisał porozumienie o Partnerstwie Strategicznym z Biurem Współpracy Międzynarodowej m.st. Warszawy, którego przedmiotem jest wielowymiarowa współpraca w obszarze migracji międzynarodowych i sytuacji cudzoziemców w Warszawie.

Współpraca Ośrodka i Biura będzie koncentrowała się przede wszystkim na wymianie, zbieraniu i analizie danych, informacji i materiałów dotyczących migracji międzynarodowych oraz sytuacji cudzoziemców na terenie m.st. Warszawy. W ramach współpracy planujemy m.in. wspólny udział w projektach krajowych i międzynarodowych, przygotowywanie raportów, analiz, ekspertyz, publikacji naukowych i innych opracowań w obszarze problematyki migracyjnej a także organizowanie konferencji, seminariów, warsztatów i innych wydarzeń o charakterze naukowym, edukacyjnym i upowszechniającym w zakresie tematyki migracyjnej.

Za koordynację współpracy ze strony OBM UW odpowiadać będą prof. ucz. dr hab. Paweł Kaczmarczyk – Dyrektor Ośrodka oraz dr Marta Pachocka – Kierownik Zespołu Polityk Migracyjnych w Ośrodku, zaś ze strony Miasta  – Jacek Najder – Dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej Urzędu m.st. Warszawy.