Wyniki Konkursu im. Joanny Matejko 2022

29.03.2023 Kapituła Konkursu zdecydowała o przyznaniu nagród w Konkursie im. Joanny Matejko na najlepsze prace dotyczące tematyki migracji międzynarodowych z i do Polski oraz polskiej diaspory

W kategorii najlepsza rozprawa doktorska

Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagrody Pani dr Paulinie Szydowskiej-Klakla (Uniwersytet Jagielloński, Instytut Psychologii) za pracę „Proces akulturacji polskich rodziców i ich dzieci mieszkających w Hiszpanii. Perspektywa Poszerzonego Modelu Akulturacji Relatywnej(RAEM)” napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Haliny Grzymały-Moszczyńskiej oraz prof. Marisol Navas Luque i dr Weroniki Kałwak.

W kategorii najlepsza praca magisterska

Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagrody Pani mgr Julii Sojce (London School of Economics and Political Science, Department of Social Policy) za pracę „Decentring transnational identity in the conceptualization of a diaspora: The case of ‘Women’s Strike’ and Polish migrants’ feminist collectives” napisanej pod kierunkiem dr Isabel Shutes.