Przejdź do głównej treści Przejdź do nawigacji
Ośrodek Badań nad Migracjami

Wolontariusze poszukiwani!

 

Ośrodek Badań nad Migracjami i Centrum Doskonałości w Naukach Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego – organizatorzy 20. Międzynarodowej Konferencji International Migration Research Network (IMISCOE) – która odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2023 roku, poszukują osób, które chciałyby w ramach działań wolontariackich wesprzeć organizację tej największej europejskiej konferencji badaczy i badaczek migracji. 

Poszukujemy osób, które:

– studiują na I, II lub III stopniu studiów, zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym na warszawskich uczelniach
– posługują się językiem angielskim przynajmniej na poziomie komunikatywnym – B1 (mile widziana znajomość innych języków)
– są w stanie zaangażować się w działania wolontariackie w wymiarze co najmniej 30 godzin w okresie 5 czerwca – 12 lipca 2023 roku (największe obciążenie czasowe przewidujemy w terminie 28 czerwca – 7 lipca 2023 roku).

Ze względu na rozmiar konferencji (przewidujemy, że w konferencji weźmie udział do 1000 osób) potrzebujemy wolontariuszy i wolontariuszek, którzy będą odpowiedzialni za różnorodne zadania przed, w czasie i po konferencji. Poniżej przedstawiamy listę zadań, w które potencjalnie mogą zaangażować się osoby podczas wolontariatu:

pomoc biurowa i administracyjna
– przygotowywanie pakietów powitalnych dla gości
– przygotowywanie przestrzeni, w których odbędzie się konferencja (np. przygotowywanie sal, recepcji)
– obsługa i wsparcie osób uczestniczących w konferencji (np. obsługa recepcji, wspieranie osób uczestniczących w poruszaniu się w przestrzeniach konferencyjnych)
– wsparcie techniczne uczestników konferencji (np. sprawdzanie sprzętu, uruchamianie sesji online, wsparcie techniczne podczas referatów)
– wsparcie w organizacji i przeprowadzeniu wydarzeń dodatkowych (np. study visit lub wycieczek po Warszawie)
– dokumentowanie konferencji (np. robienie zdjęć)
– pomoc w organizacji przestrzeni po konferencji

Co oferujemy w ramach współpracy wolontariackiej:

podpisanie umowy wolontariackiej w okresie 5 czerwca – 12 lipca 2023 roku (możliwość podpisania umowy na dłuższy okres)
– bezpłatna możliwość biernego udziału w konferencji
certyfikat poświadczający zaangażowanie w organizację konferencji (możliwość zaliczenia praktyk studenckich w zależności od wymogów w poszczególnych uczelniach)
– możliwość nabycia wiedzy, doświadczenia i kompetencji związanych zarządzaniem i promocją międzynarodowego projektu
– możliwość networkingu w środowisku wybitnych badaczy i badaczek migracji z Europy i ze świata

Osoby zainteresowane zaangażowaniem się w organizację konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego najpóźniej do dnia 31 marca 2023 roku. O przyjęciu na wolontariat oraz następnych krokach związanych z podjęciem współpracy poinformujemy wybrane osoby najpóźniej do dnia 12 kwietnia 2023 roku. 

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy (wolontariat.obm@uw.edu.pl).

English version